La Familia Wines


Cuvée White

 “Ние се грижиме за нашите пријатели, тука си свој меѓу своите. Секогаш внимаваме за тебе да го добиеш квалитетот кој што не можеш да го одбиеш. Стани и ти дел од нашата фамилија!”

Бело вино со контролирано потекло создадено од сортите на грозје Ризлинг и Шардоне со нежна златна боја со зеленкасти нијанси. Се одликува со свежи и интензивни ароми на банана, круша, праска и лимон, со добро избалансирана киселост и долготраен вкус.

Берба 2019 година.

Температура за конзумација од 8°Ц до 10°Ц

Спарување со храна: зелени салати, тестенини и пилешко со бел сос, секаков вид сирења…


Нарачај веднаш

La Familia Wines

Rose
Vranec
Cuvée Red
Cuvée White
Temjanika
Chardonnay


Контакт

Скопје – Булевар Партизански одреди бр47/2/3 

Велес – Ул. Благој Ѓорев 59/1/1

Број за контакт – +389 71 810 000

[email protected]

 


Facebook


Instagram


Envelope

preloader